Rozmiar: A A
Kontrast: A
/
/
STARTUJE NOWY ROK SZKOLNY – Z NAMI BEZPIECZNIE

STARTUJE NOWY ROK SZKOLNY – Z NAMI BEZPIECZNIE

Początek roku szkolnego już jutro. Inna rzeczywistość, regulaminy i obostrzenia w szkołach i przedszkolach. Dla nas strażników miejskich zadania, które znamy i wypełniamy – bezpieczna droga do szkoły. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia tradycyjnie będą pomagać uczniom przechodzić przez najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych, w sąsiedztwie szkół. Obecność strażników na przejściach dla pieszych jest odpowiedzią na potrzebę poprawy bezpieczeństwa, na co wskazuje nasze doświadczenie z poprzednich lat. Oprócz zapewnienia dzieciom bezpiecznej drogi do szkoły, strażnicy będą udzielać  uczniom praktycznych porad i wskazówek.

Wzmożone działania prewencyjne patroli Straży miejskiej w pobliżu szkół, mają na celu zminimalizować zagrożenia, które mogą spotkać dzieci oraz zadbać o to, aby uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi, utrwalili sobie nawyki prawidłowych zachowań i bezpiecznego poruszania się po ulicach dużego miasta.

Droga do szkoły musi być bezpieczna. W sierpniu strażnicy przeprowadzili kontrole otoczenia 69 wrocławskich placówek oświatowych. W 25 przypadkach należało odmalować oznakowanie poziome, 4 przypadki nieprawidłowości dotyczyły oznakowania pionowego. Przejścia dla pieszych i znaki informujące kierowców o tym, że w pobliżu jest szkoła, powinny być dobrze widoczne, chodniki po których poruszają się dzieci – bez uszkodzeń. Powiadomiono odpowiednie służby, które zajęły się nieprawidłowościami. Sierpniowe działania strażników prowadzone w rejonie szkół to dobry początek, aby zapewnić bezpieczeństwo przez cały rok szkolny.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym.

Do zobaczenia pod szkołami!!!

Zgłoszenia całodobowe

Zadzwoń do nas: 986
lub wyślij SMS: 608 302 302
interwencje@smwroclaw.pl

Tu zgłosisz spalanie odpadów

TU ZGŁOSISZ SPALNIE ODPADÓW

Jeżeli jesteś świadkiem spalania odpadów, możesz zgłosić ten fakt.
Zgłoś sprawę!

WEŹ DOPŁATĘ I ZMIEŃ PIEC

WEŹ DOPŁATĘ I ZMIEŃ PIEC

Wymień piec bez wkładu własnego, korzystając jedynie z dofinansowania od miasta.
Tu dowiesz się więcej!

"MINI RATOWNIK"

"MINI RATOWNIK"

Autorski program z zakresu udzielania pierwszej pomocy
Tu dowiesz się więcej!

konkursy

zgłoś mowę nienawiści

mówię stop nienawiści

Tu zgłosisz sprawę!

centrum informacji urzędu Miejskiego

teleinformatyczne centrum obsługi mieszkańca Wrocławia

Zadzwoń!

ferie ze strażą

zajęcia profilaktyczno – prewencyjne ze strażą

Nasze działania!